Гребінківська районна рада
Гребінківський район, Полтавська область

За сприяння Асоціації керівники райрад вивчали гадяцький досвід реформування медицини

Переглядів: 888

У Гадячі відбулася виїзна нарада обласної Асоціації органів місцевого самоврядування з питань впровадження медичної реформи.

 

 

 

 

 

 

 

 

Гадяцький район нині є одним із провідних не лише на Полтавщині, але й в Україні в питаннях впровадження електронних медичних сервісів і новітніх технологій в галузі охорони здоров’я. Зокрема, район першим в Україні запровадив в усіх без винятку медичних закладах регіону програму “Електронний пацієнт”, об'єднавши їх в єдину мережу. Це значно спростило процедуру запису людей на прийом — як до дільничного, так і профільного лікаря. Дозволило сформувати електронну базу даних (історія хвороби, аналізи, призначення), що мінімізує ризик лікарських помилок. Впровадження програми та технічне переоснащення лікувальних закладів також дозволяє проводити консультації в режимі он-лайн — дільничний лікар може на місці зробити забір крові, кардіограму та інші важливі діагнози і передати їх за десятки кілометрів профільному спеціалісту із районної лікарні, і разом визначити подальше лікування хворого.

 

 

 

 

 

 

 

 

В ході візиту до Гадяцького району керівники районних рад, об’єднаних громад області разом з працівниками медичних закладів ознайомилися з роботою Сарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини та Гадяцької центральної районної лікарні.

Нині тут відбуваються ремонти, модернізується обладнання та впроваджуються сучасні технології.

Сільські медичні заклади забезпечені сучасними кардіографами, гемологічними та сечовими аналізаторами, холестерометрами, глюкометрами, дефібриляторами, комп’ютерною технікою.

 

У районну лікарню придбано цифрові флюорограф і рентгенапарат, фіброгастроскоп, апарат штучної вентиляції легень для новонароджених. Таким чином, гадяцький район демонструє, що реформування медицини — це, передусім, впровадження сучасних технологій, що дозволяє зробити медичні послуги якісними та доступними для людей. Виконавчий директор Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук подякував голові Гадяцької районної ради Володимиру Нікітенку за надану можливість керівникам районів та громад ознайомитися із провідним досвідом. 

  « повернутися до списку новин